رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری دوره آموزشی ویژه بخشداران و معاونین فرمانداران


نجف آبادی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری قزوین
29 ارديبهشت, 1394 - 09:30 -- روابط عمومی
مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری خبرداد:

برگزاری دوره آموزشی ویژه بخشداران و معاونین فرمانداران

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری خبرداد: یک دوره آموزشی تحت عنوان " دوره آموزشی ویژه بخشداران و معاونین فرمانداران " به مدت 30 ساعت برای کلیه بخشداران و معاونین فرمانداران استان قزوین توسط دفتر آموزش و پژوهش استانداری قزوین برگزارگردید .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

     مریم نجف آبادی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری اهداف رفتاری و عملکردی این دوره برای فراگیران را ، آشنایی با ساختار و تشکیلات حکومت در جمهوری اسلامی ایران ، آشنایی با وظایف و مسئولیت های وزارت کشور در حوزه شهرستان و بخش و در نهایت آشنایی با نحوه هماهنگی بین بخشی در حوزه شهرستان و بخش  اعلام کرد .
    وی در ادامه با اشاره به سرفصل های این دوره آموزشی  ؛ آشنایی با وظایف و اختیارات قانونی بخشداران ، فرمانداران و استانداران (مسئولین تقسیمات کشوری ) ، ویژگی های بخشدار موفق ، آشنایی با قانون مدیریت خدمات کشوری ، آشنایی با دبیرخانه های شورای امنیت و شورای تامین ، آشنایی باقوانین و مقررات و ضوابط بین المللی مرزی و دیپلماسی های مختلف ، آشنایی با امور اتباع و مهاجرین خارجی ، آشنایی با اصول برنامه ریزی و ابزار آن ، جریان و مراحل برنامه ریزی ، آشنایی با بودجه و قوانین و مقررات مالی ، روشهای بودجه بندی ، مالیات بر ارزش افزوده و شرایط عمومی پیمان ، آشنایی با کلیه مباحث مربوط با شورای شهر و شهرداری ها و دهیاریها ، آشنایی با چگونگی مدیریت حوادث غیرمترقبه و مقابله با آنها را ،  از مهمترین سرفصل های این دوره دانست .
     شایان ذکر است این دوره به استناد ابلاغیه مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور و با هماهنگی این مرکز برگزار گردید . ع/