رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پژوهش باید کاربردی و در راستای چالش های روز کشور باشد


22 آذر, 1397 - 12:35 -- کارشناس۱
مدیر کل دفتر برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری:

پژوهش باید کاربردی و در راستای چالش های روز کشور باشد

جزئیات برنامه های هفته پژوهش اعلام شد
مدیر کل دفتر برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری اظهار داشت: پژوهش باید کاربردی و در راستای چالش های روز کشور باشد ، و در این راستا دانشگاه ها به مسائل روز کشور از جمله رشد اقتصادی و حمایت از تولید ملی بپردازند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" ارسلان قاسمی" مدیر کل دفتر برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری اظهار داشت: پژوهش باید کاربردی و در راستای چالش های روز کشور باشد ،دانشگاه ها در این فضا به مسائل روز کشور از جمله رشد اقتصادی و حمایت از تولید ملی را برنامه ریزی کنند.
ایشان با اشاره به شعار هفته پژوهش "پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین، در خدمت تولید ملی" تاکید کردند: پژوهش باید فن آورانه و قابلیت تبدیل به محصول را داشته باشد.
وی در ادامه افزود: هفته پژوهش سال 97  از 24 تا 28 آذر ماه با ریاست استاندار محترم به میزبانی دانشگاه پیام نور می باشد.
این عضو ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با اشاره به نام گذاری ایام هفته پژوهش ادامه داد: شنبه 24 آذر به عنوان پژوهش و فناوری مدرسه و دانشگاه است که زنگ پژوهش در مدارس با حضور مدیران استانی زده خواهد شدو در این راستا بازدید دانش آموزان از پارک ها، شرکت های فناور، استارت آپ ها، مرکز فنآوری و رشد مستقر در دانشگاه صورت می گیرد.
وی گفت: یکشنبه 25 آذر به عنوان تجلیل از پژوهشگران و فنآوران برتر حوزه پژوهش است، این روز به نام پژوهش و رسانه نامگذاری شده است و در این روز از  22 پژوهشگر، استاد، دانشجو، طلبه و دانش آموز برتر تقدیر میگردد.
قاسمی در ادامه خبر داد: دوشنبه 26 آذر به نام پژوهش و فناوری است که ارتباط صنعت و دانشگاه می باشد که با افتتاح غرفه ارتباط دانشگاه با صنعت با موضوع تبدیل پژوهش به تولید و همچنین افتتاح غرفه اتاق بازرگانی و اصناف توسط سازمان صنعت معدن و تجارت می باشد که در این روز دو دوره تور صنعتی توسط شرکت شهرکهای صنعتی انجام می گیرد و در نهایت برگزاری 28 عنوان کارگاه تخصصی آموزشی در چهار غرفه مجهز به دیتا و ارائه پاورپوینت اقدامات این حوزه می باشد.
وی گفت:سه شنبه 27 آذر به عنوان وحدت حوزه و دانشگاه، پژوهش، فنآوری،علوم انسانی و هنر است. جشنواره ایده های برتر با محوریت پارک علم و فنآوری است و دو گفتگوی ویژه خبری و یک برنامه چالشی بدون حاشیه از برنامه این هفته در تاریخ 25 آذر می باشد.
ایشان در خاتمه یادآور شد:  4 طرح پژوهشی سال 96  استانداری  خاتمه یافته و موفق به دریافت کد نهایی از سوی وزارت علوم و تحقیقات گردیده است که خلاصه و نتیجه طرح جهت استفاده دستگاه های اجرایی در پرتال استانداری ثبت و ضبط می گردد و همچنین  با  تجمیع اعتبارات پژوهشی دستگاه های اجرایی با تائید شورای برنامه ریزی استان از تصویب هفت طرح الویت دار سال 97 به طرح  استانداری که یکی از طرح های مهم استانی و کشوری در حوزه سلامت با عنوان  " بررسی تشخیص و درمان مدل سلولی سرطان سینه با استفاده از نانو ذرات طلا میله ای کونژوگه با پپتید مشتق شده از آزورین"  که این طرح با تائید کمیسون عطف وزارت علوم و تحقیقات و فنآوری موفق به دریافت کد رهگیری شده و در حال انجام طرح پژوهشی توسط مجری می باشد.